dziecko w szpitalu

Dziecko w szpitalu. Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?

Gdy chore dziecko wymaga skierowania do szpitala na badania bądź leczenie jest to niezwykle stresujące wydarzenie nie tylko dla małego pacjenta, ale również dla członków jego najbliższej rodziny. W takich sytuacjach bardzo istotne jest właściwe przygotowanie naszej pociechy do tego, co niedługo ją spotka. Mądrze przeprowadzona rozmowa potrafi zdziałać cuda – złagodzi obawy i oswoi dziecko z pobytem w szpitalu, a także sprawi, że mały pacjent poczuje się bezpieczniej w nieznanych murach, wśród obcych ludzi i dziwnych maszyn oraz z dala od domu i bliskich mu osób. Nierzadko też w trakcie rozmowy okazuje się, że tak naprawdę to my, rodzice boimy się bardziej niż nasz mały wojownik. Dlatego rodzic na oddziale musi być równie dzielny, niczym jego chore dziecko!

Czytaj więcej o Dziecko w szpitalu. Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?

wakacje z dziećmi

Jak spędzić udane wakacje z rodziną?

Choć dla niektórych już samo słowo „odpoczynek” kłóci się z wizją biegających po plaży dzieci, to nie brakuje również i takich rodzin, dla których udane wakacje oznaczają jedynie te rodzinne, spędzone we wspólnym gronie. Wyjazd z dzieckiem, choć wymagają dodatkowego przygotowania, to wcale nie muszą oznaczać braku przyjemności. Dziś przedstawiamy przydatne wskazówki, jak spędzić udane wakacje z rodziną, by wszyscy wrócili z nich opaleni i uśmiechnięci.

Czytaj więcej o Jak spędzić udane wakacje z rodziną?

ciąża fakty i mity

Ciąża: fakty i mity

Do dziś przetrwało wiele błędnych informacji dotyczących ciąży, którymi karmione były nasze mamy i babcie. Zdecydowana część z nich odnosi się do tego, co kobiecie wolno, a czego nie wolno w ciąży robić. Dzisiaj przyjrzymy się więc bliżej temu, jakie fakty i mity o ciąży są stale powtarzane. Choć część z nich przypomina naukowe ciekawostki, to nie brakuje również i takich, których podstaw trudno jest się doszukać. Jak widać, ludowe przesądy obecne są także w XXI wieku. Oto najpopularniejsze mity na temat ciąży, które z całą pewnością wymagają sprostowania.

Czytaj więcej o Ciąża: fakty i mity

prezenty na dzień dziecka

Dzień dziecka: Oryginalne pomysły na prezent na dzień dziecka

Czerwiec za pasem, a Wy drodzy rodzice zapewne gorączkowo zastanawiacie się już nad tym, co kupić swojej pociesze na Dzień Dziecka? Wbrew pozorom pierwszy czerwca wcale nie musi wiązać się z opróżnieniem Waszych portfeli i stertą szybko zapomnianych zabawek ofiarowanych w prezencie. Wręcz przeciwnie! Chcemy dziś zachęcić Was do pogłówkowania i wybrania oryginalnego, trafionego prezentu dla Waszego malucha!
Czytaj więcej o Dzień dziecka: Oryginalne pomysły na prezent na dzień dziecka

pomoc dziecku w nauce

Jak pomóc dziecku w nauce? Czyli co robić gdy dziecko ma słabe oceny.

Marzeniem każdego rodzica jest to, aby dziecko chętnie zdobywało nową wiedzę, a ze szkolnych klasówek miało same piątki i szóstki. Zdarza się jednak, że dziecko czuje do szkoły zniechęcenie, a to z kolei popycha je do niechęci wobec nauki i w konsekwencji słabych ocen. Dzisiaj przedstawiamy przydatne wskazówki, jak pomóc dziecku w nauce, by na nowo obudzić w nim ciekawość świata. Jednocześnie odpowiadamy na częste pytanie, co robić, gdy dziecko ma słabe oceny.
Czytaj więcej o Jak pomóc dziecku w nauce? Czyli co robić gdy dziecko ma słabe oceny.

matematyka dla dzieci

Dlaczego matematyki warto uczyć się od małego?

Dziecko ucząc się matematyki od najmłodszych lat rozwija tym samym wzrok, słuch i mowę. Jednocześnie poprawia swoją kreatywność, pamięć fotograficzną oraz zdolność myślenia operacyjnego. Wszystkie te czynniki powodują, że dziecko w przyszłości łatwiej będzie rozumieć coraz trudniejszą wiedzę oraz będzie bardziej rozwinięte w stosunku do rówieśników, którzy zaczęli naukę matematyki nieco później. Kiedy zatem można rozpocząć ze swoim maluchem lekcje matematyki?
Odpowiedź na to pytanie zapewne niektórych zaskoczy. Otóż naukę liczenia najlepiej jest rozpocząć jak najszybciej, a dokładniej od pierwszych dni po urodzeniu. Wiele osób zapewne powie: „jak to od pierwszych dni!? Przecież noworodek jeszcze nic nie rozumie!” Okazuje się, że jest to błędne przekonanie, mało tego, liczy się każdy dzień, ponieważ dzieci zaraz po urodzeniu posiadają zdolność nazywaną zdolnością subitacji.
Czytaj więcej o Dlaczego matematyki warto uczyć się od małego?

pomysły na majówkę

Długi weekend z dzieckiem, czyli wyjazd na majówkę z dziećmi.

Przed nami bardzo długi weekend majowy! Kto dobrze rozplanował sobie urlop, ten niedługo może cieszyć się wolnym w wymiarze dziewięciu dni. Tego czasu szkoda zmarnować, siedząc w czterech ścianach! Ciepła, wiosenna aura z pewnością zachęci do tego, by ruszyć się z domu. Rodzice zapewne już od dłuższego czasu zastanawiają się, gdzie wybrać się na weekend z dzieckiem, aby było wesoło i ciekawie. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się, gdzie spędzić majówkę, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje, a czeka was wspaniała majówka z dziećmi!
Czytaj więcej o Długi weekend z dzieckiem, czyli wyjazd na majówkę z dziećmi.

zabawy na powietrzu

Gry i zabawy dla dzieci, czyli jak wykorzystać wiosenną pogodę!

Po zimowej szarudze nadszedł w końcu kwiecień, a wraz z nim piękna wiosenna pogoda! Warto korzystać ze sprzyjającej aury i zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Ten czas z pewnością wyjdzie im na dobre, bo zabawy ruchowe i zręcznościowe dla dzieci na podwórku sprzyjają poprawie odporności, dotleniają organizm dziecka, a delikatne jeszcze o tej porze roku słońce w mig przegania smutki i chandrę! Podpowiadamy dziś, w co się bawić, aby dzieci – nawet te najmniejsze – nie miały ochoty wracać do domu! Nasz zestaw zawiera propozycje zabaw ruchowych i gier zręcznościowych (ale nie tylko) dla dzieci w prawie każdym wieku!
Czytaj więcej o Gry i zabawy dla dzieci, czyli jak wykorzystać wiosenną pogodę!

koncentracja dzieci

Jak ćwiczyć pamięć dziecka? Ćwiczenia na pamięć i koncentrację dla dzieci.

Okres przedszkolny oraz pierwszych lat w szkole, to czas kiedy dzieci wykazują się nadzwyczajną umiejętnością w zapamiętywaniu. Właśnie dlatego bardzo często mówi się, że jest to wiek pamięci. Niestety jednocześnie dzieci w tym wieku bardzo łatwo nudzą się wykonywaną czynnością czy zabawą, a wielu rodziców sięga w takich chwilach po pomoc w postaci bajki w TV, czy telefonu komórkowego. Nie powinno się tak postępować, ponieważ jako rodzice możemy w tym okresie pomóc dziecku w rozwijaniu jego pamięci i koncentracji lub zmarnować ten potencjał.
Czytaj więcej o Jak ćwiczyć pamięć dziecka? Ćwiczenia na pamięć i koncentrację dla dzieci.

dieta na płodność

Dieta na płodność. Co pomaga zajść w ciążę?

Według różnych badań nawet co czwarta Polka może mieć problemy z zajściem w ciąże. Niepokojący jest fakt, że problem ten dotyka kobiet w coraz młodszym wieku, już 26-30-latki zgłaszają się do lekarzy po pomoc. Przyczyn takiego stanu może być bardzo dużo i nie da się generalizować problemu. To o co my same możemy zadbać to nasza kuchnia. Choć nie ma skutecznej diety cud na płodność, to co jemy ma wpływ na naszą płodność.

Czytaj więcej o Dieta na płodność. Co pomaga zajść w ciążę?