szkolne tornistry

Plecak dla pierwszoklasisty: jaki plecak dla pierwszaka?

Decyzja zapadła. Moja młodsza córka pójdzie we wrześniu tego roku do szkoły.

Dołączy do brata.

Co prawda, dopiero we wrześniu skończy sześć lat – ale mam przeczucie, że jest gotowa.

A ja znów stanę przed dylematem, jaki plecak lub tornister wybrać.

Dla sześciolatki najważniejszy jest kolor… i obrazek, reszta właściwie nie ma już żadnego znaczenia…Ja natomiast chciałabym uszczęśliwić i dziecko i siebie, a właściwie wybrać najlepsze dla nas obu. I móc się położyć spać z poczuciem, że plecak jej nie skrzywdzi i umili przy okazji czas spędzony w szkole.

plecaki szkolne

Plecy, plecy, plecy – zadbaj o plecy pierwszaka

Najważniejsza jest podobno sama konstrukcja – ważne by małe rosnące wciąż ciałko miało oparcie w postaci stelaża bądź pianki.

Waga plecaka dla pierwszoklasisty

każdy nadprogramowy gram jest krokiem w kierunku skoliozy i lordozy, dlatego warto zwrócić uwagę, ile plecak waży sam w sobie – norma europejska dla pierwszoklasistów to 1200 gram.

Jakość

Co powinien mieć plecak? Odblaski, przegródki, szerokie szelki i najlepiej podwójne pasy- dla jeszcze większego komfortu i stabilizacji.

Wnętrze plecaka jest dość istotne – pamiętam jak w plecaku syna wszystko fruwało. Tak naprawdę, im więcej komórek, tym lepiej i fajnie gdyby dno było sztywne, przyda się również dziurkowana kieszonka na bidon.

Cena

Jak to mówią, chytry dwa razy traci, ale ceny zestawów to koszt nawet kilkuset złotych.

Pewnie każdy sam powinien osądzić, ile warto i może na plecak przeznaczyć, bo ładne plecaki można dostać nawet za 30 złotych. Co prawda nie wiadomo jak długo posłużą, ale zepsuć może się i ten za czterysta;) A gust uczniaka zmienia się często.

plecak dla chłopca

Trzy lata temu synowi zakupiliśmy tornister z lego city, o którym marzył – sztywny, ważący ok. 1 kg, kosztował fortunę – ale miał być na lata jak zapewniał synek…. Ostatecznie w większości tornister nosiłam ja – bo przecież sześciolatek sam do szkoły nie pójdzie. A w naszej szkole dzieci zajęcia mają w swoich salach. Po dwóch latach obrazek zaczął być obciachowy, a syn zaczął do szkoły dojeżdżać rowerem i pojawiła się potrzeba nowego plecaka, lżejszego, no i z odpowiedniejszym bohaterem

Przy wyborze tornistra warto wziąć pod uwagę kilka aspektów: wiek, wagę i wymiary dziecka, ale również to, czy dziecko będzie odprowadzane przez rodzica lub opiekuna, podwożone, czy od początku będzie musiało chodzić do szkoły samo, czy w asyście kogoś niewiele starszego – brata albo siostry. Warto wziąć również pod uwagę fakt, iż dziecięce gusta ulegają zmianom – jak w przypadku mojego syna

plecak dla pierwszaka

My postawiliśmy na Beckmanna. Czy wybór okazał się słuszny? Zobaczymy.

Post Author: Paulina

3 thoughts on “Plecak dla pierwszoklasisty: jaki plecak dla pierwszaka?

  Dobrochna

  (12-06-2017 - 11:02)

  Dobrze, że do września jeszcze trochę czasu, warto przymierzać jest taki duży wybór

  Magda Wrona

  (12-06-2017 - 11:05)

  Ważne, żeby się dziecku podobał

  Martyna Ryszkowska

  (22-06-2017 - 14:17)

  sama z takim bym poszła do szkoły;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *