prezenty na dzień dziecka

Dzień dziecka: Oryginalne pomysły na prezent na dzień dziecka

Czerwiec za pasem, a Wy drodzy rodzice zapewne gorączkowo zastanawiacie się już nad tym, co kupić swojej pociesze na Dzień Dziecka? Wbrew pozorom pierwszy czerwca wcale nie musi wiązać się z opróżnieniem Waszych portfeli i stertą szybko zapomnianych zabawek ofiarowanych w prezencie. Wręcz przeciwnie! Chcemy dziś zachęcić Was do pogłówkowania i wybrania oryginalnego, trafionego prezentu dla Waszego malucha!
Bezcenny prezent na Dzień Dziecka: czas rodzica

Celowo pominęliśmy w naszym zestawieniu pomysłów na prezent na Dzień Dziecka propozycje gadżetów elektronicznych, wybierając jednocześnie te, które twórczo pobudzą kreatywność maluchów, staną się jednymi z ulubionych zabawek oraz zaangażują do zabawy także i rodziców. Musicie bowiem pamiętać, że nawet najbardziej trafiona zabawka nie przyniesie dziecku radości, jeśli zabraknie Wam czasu na wspólną zabawę… Niech zatem ten Dzień Dziecka nie będzie taki sam jak dotąd – skończcie raz na zawsze z wypełnianiem kalendarzowego obowiązku. Wcale nie musicie tracić fortuny na upominek dla Waszej latorośli ani zagracać pokoju dziecka mnóstwem niepotrzebnych gadżetów. Zapewniamy Was, że dobrze przemyślany prezent sprawi maluchowi sporo frajdy! Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na prezenty na Dzień Dziecka, idealne zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca

Tablica manipulacyjna

Jeśli myślicie, że to typowy prezent na Dzień Dziecka dla chłopca, to jesteście w błędzie. Wszystkie dzieciaki, bez względu na płeć, mają we krwi naturalną ciekawość świata. Dzwonki, zasuwki, zamki, rurki, haczyki, lampki, włączniki – to tylko niektóre elementy, które znajdują się w wyposażeniu standardowej tablicy manipulacyjnej. Maluchy mają ogromną radość, gdy uda się im otworzyć tajemne drzwiczki, przeciągnąć łańcuszek przez rurkę czy poznać zasady działania włącznika. To zabawka, która w mig i na długie godziny zaciekawi zarówno roczniaka, jak i przedszkolaka.

Klocki

Choć drewniane klocki mogą wydać się Wam banalną propozycją na prezent, to będziecie zdziwieni, gdy dzieci zaczną wymyślać coraz to nowe zabawy z ich wykorzystaniem. Z drewnianych figur można przecież nie tylko zbudować najwyższą w całym domowym zaciszu wieżę – z powodzeniem stworzycie z nich także atrapy domowych urządzeń czy słynnych budowli, posortujecie je wedle kolorów lub kształtów, poznacie tajniki dodawania i odejmowania czy wreszcie pokażecie maluchowi, czym są ułamki (wystarczy do tego jeden prostopadłościan, dwa sześciany i cztery trójkąty), a także nauczycie dziecko zasad obowiązujących w ruchu drogowym (zbudujcie z klocków małe miasteczko i wykorzystajcie w zabawie resoraki). Będzie to zatem świetny prezent na Dzień Dziecka zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Kolejka

To zabawka, która prędko wciągnie do zaczarowanego świata zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy chwila, by zamienić pokój dziecka w totalnie odjechaną krainę, gdzie zabawa czeka już od samego progu. Dodatkową jej zaletą jest to, że dostępne na rynku kolejki oferowane przez różnych producentów są ze sobą kompatybilne. Gdy zatem połkniecie już kolejkowego bakcyla, bez problemu możecie rozbudować swoją kolekcję o kolejne stacje! Od tej pory Dzień Dziecka będzie już każdego dnia w Waszym domu!

Gry planszowe

Poczciwe planszówki z pewnością przypadną do gustu młodszym i starszym dzieciom. Możecie wybierać wśród propozycji, które zapewne pamiętacie jeszcze z czasów Waszego dzieciństwa (wśród nich te ponadczasowe jak, chociażby szachy, scrabble, kalambury czy wreszcie Monopoly, tym razem w wersji Junior). Możecie jednak zdecydować się na coś zupełnie nowego! W pozornie banalnej grze „5 sekund Junior” największym Waszym przeciwnikiem będzie czas, gdyż na udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytanie macie raptem 5 sekund. Podobnie jest w grze Dobble – Waszym zadaniem jest znalezienie dwóch jednakowych obrazków w jak najkrótszym czasie. Niby zasady są proste, lecz w rzeczywistości taka gra to nie lada wyzwanie nawet dla nas, dorosłych! Tego typu planszówki zapewne w mig podbiją serca wszystkich domowników. Ostrzegamy jednak, bo podczas zakupów może rozboleć Was głowa! Wszystko przez to, że dostępne w sklepach gry planszowe są bardzo zróżnicowane tematycznie i zostały stworzone z myślą o różnych grupach wiekowych. Jednak na pewno znajdziecie wśród nich trafiony prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Dzień dziecka w szkole gotowania

Dzieci uwielbiają twórczo spędzać czas także w kuchni. Wielu maluchów nie trzeba specjalnie (o ile w ogóle) zachęcać do pomocy podczas gotowania – z reguły najmłodsi sami rwą się do wspólnego pichcenia z dorosłymi. Jeśli i Wy macie w domu małego kucharza, to z pewnością sporo satysfakcji i radości sprawi mu możliwość gotowania pod okiem doświadczonego szefa kuchni podczas zajęć organizowanych w popularnych ostatnio studiach kulinarnych. Oprócz zapewnienia dziecku dobrej zabawy w gronie najmłodszych będziecie mogli zapewne liczyć na to, że wkrótce Wasza pociecha zechce Was uraczyć jakimś pysznym posiłkiem w domowym zaciszu. Wiecie już, co na Dzień Dziecka sprawi maluchom najwięcej radości!

Summary
Dzień dziecka: Oryginalne pomysły na prezent na dzień dziecka
Article Name
Dzień dziecka: Oryginalne pomysły na prezent na dzień dziecka
Description
Musicie bowiem pamiętać, że nawet najbardziej trafiona zabawka nie przyniesie dziecku radości, jeśli zabraknie Wam czasu na wspólną zabawę... Niech zatem ten Dzień Dziecka nie będzie taki sam jak dotąd – skończcie raz na zawsze z wypełnianiem kalendarzowego obowiązku. Wcale nie musicie tracić fortuny na upominek dla Waszej latorośli, ani zagracać pokoju dziecka mnóstwem niepotrzebnych gadżetów.
Author
Publisher Name
123 Mądrzy Rodzice
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *