Makijaż i zabawy na Halloween dla dzieci

Makijaż halloweenowy i zabawy dla dzieci przygotowane specjalnie na tę wyjątkową okazję to coś, o czym z pewnością warto pamiętać nieco dłużej niż tylko 31. października . Co prawda w galeriach handlowych stoją już przystrojone choinki, a z głośników rozbrzmiewa dobrze wszystkim znana melodia Last Christmas – jednak długie i ciemne jesienne wieczory oraz zalegające na sklepowych półkach dynie aż zachęcają, by nieco przedłużyć coraz bardziej popularne w Polsce Halloween.

Dzieci nie będą miały zapewne nic przeciwko! Podpowiadamy więc w co się bawić podczas halloweenowych imprez, jaki makijaż będzie idealną propozycją na Halloween i przede wszystkim jak się przygotować, by zabawa była przednia!

 

Pomysły na makijaż

Makijaż na Halloween? Czemu Nie? Już samo malowanie twarzy może być świetną zabawą zarówno dla opiekunów i dla dzieci. Przygotowując makijaż na Halloween trzeba jednak pamiętać by zakupić nietoksyczne farbki do malowania twarzy, które będą bezpieczne dla naszych dzieci. Na dzień przed malowaniem twarzy warto wykonać próbę uczuleniową – malujemy dziecku niewielki fragment skóry i czekamy kilka godzin by upewnić się, że nasza pociecha nie ma alergii na któryś z wybranych kosmetyków.

Jedne z najpopularniejszych dziecięcych stylizacji na Halloween to makijaże w stylu Zombie i Wampira. Do ich wykonania wystarczy biały podkład, niebieskie, szare, czarne i czerwone farbki do malowania ciała lub cienie do powiek, a także odrobina cierpliwości podczas malowania.

Jednak na tym nie koniec – makijaż wcale nie musi przerażać. Jeśli nasza pociecha nie chce straszyć innych, może przebrać się za wróżkę, czarownika, bajkową postać lub za ulubione zwierzątko. Przy odrobinie chęci wykonamy piękny malunek na twarzy dziecka.

Zabawy na Halloween

Zabawy dla dzieci na Halloween to podstawa. Na szczęście propozycji zabaw podczas halloweenowej imprezy jest ogrom. Możemy korzystać ze sprawdzonych już pomysłów lub zmodyfikować inne zabawy, które z pozoru z Halloween nie mają nic wspólnego. Poniżej przedstawiamy listę 16 straszliwie dobrych zabaw.

1. Straszny telefon

To nic innego jak dobrze znana przez pokolenia zabawa w głuchy telefon, z tą różnicą, że uczestnicy opowiadają sobie straszną historię.

2. Mroczna ciuciubabka

W jej trakcie dzieci łapią osoby w konkretnym przebraniu. Przy przesłoniętych  oczach może to nie być takie proste!

3. Baba Jaga patrzy

To zabawa w sam raz na Halloween!

4. Dynia

To nic innego jak zabawa w poczciwego pomidora, jednak tu słoem kluczem jest dynia.

5. Łowienie jabłka

Jabłko znajduje się w misce wypełnionej wodą, a dziecko ma je stamtąd wydobyć zębami, nie uszkadzając go przy tym.

6. Wrzucanie orzecha do płonącego ogniska.

To wróżba, która oznacza, że ktoś odwzajemni Twoją miłość jeśli orzech pęknie w ogniu z trzaskiem.

7. Zabawa w chwytanie smakołyków.

To kolejna bardzo lubiana przez dzieci zabawa podczas Halloween. Maluch musi bez pomocy rąk zjeść cały smakołyk – owoc lub ciastko – wiszący na sznurku.

8. Wróżenie ze spodków.

Tutaj musi znaleźć się jedna osoba obdarzona wyobraźnią, która wcieli się w rolę wróżki przepowiadającej przyszłość z fusów.

9. Mumia

Jedyne, czego potrzebujemy w tej zabawie to papier toaletowy w rolkach. Dobieramy się w pary, po czym każda z par otrzymuje rolkę papieru. Jedna osoba będzie mumią, zaś zadaniem drugiej jest owinięcie mumii w papier. Wygrywa ta para, która najszybciej poradzi sobie w tej konkurencji.

10. Balony z zadaniem

Do balonów wkładamy pojedyncze karteczki z wyznaczonymi na nich zadaniami do wykonania, po czym nadmuchujemy balony. Następnie dzieci je kolejno losują, przekłuwają i wykonują zadania. Za spełniony uczynek każde z nich otrzymuje nagrodę.

11. Zabawy rysunkowe

Przygotujcie nadmuchane balony i różnokolorowe mazaki. Każde z dzieci musi  przyozdobić balon podobizną straszydła.

12. Poszukiwacze skarbów

W przypadku tej konkurencji rodzice muszą się dobrze przygotować, zaopatrując się w dziecięce smakołyki i ukrywając je w różnych zakątkach domu. Wygrywa ten maluch, który znajdzie jak największą ilość skarbów.

13. Kalambury

Przygotujcie karteczki, na których wypisujecie pojedynczo imiona kilkunastu postaci z bajek. Zadaniem każdego dziecka jest przedstawienie kolejno wylosowanego bohatera tylko za pomocą mimiki i gestów. Podzielcie towarzystwo na dwie grupy – wygrywa ta, która odgadnie więcej postaci.

14. Lampion z dyni

Do tego zadania niezbędna jest pomoc rodzica. Dorosły odcina czubek dyni, a dzieci mają za zadanie oczyścić ją z miąższu, a także narysować oczy, nos i zęby. Zgodnie z propozycją najmłodszych rodzic wycina wyznaczone kształty i w środku dyni zapala świeczkę

15. Halloweenowe lampiony

Ten lampion wykona samodzielnie prawie każde dziecko. Potrzebne są do tego jedynie puste słoiki lub butelki, kolorowe bibuły a także różnobarwne kartki papieru rysunkowego i technicznego oraz kredki, flamastry, wstążki czy sznurki. Maluch ma za zadanie ozdobić słoiki podobiznami straszydeł wykorzystując do tego zgromadzone materiały.

16. Straszna modelina

Lepienie z modeliny sprawi dzieciom sporo radości. Maluchy mają za zadanie stworzyć z kolorowych mas stwory i symbole kojarzące się z Halloween. Rolą rodzica jest wypieczenie tych małych dzieł sztuki.

Summary
Makijaż i zabawy na Halloween dla dzieci
Article Name
Makijaż i zabawy na Halloween dla dzieci
Description
Makijaż i zabawy na Halloween to coś, co może okazać się niezastąpione podczas imprez i spotkań, jakie organizujemy w długie jesienne wieczory. Niech Halloween potrwa nieco dłużej! Wykorzystajmy dostępne na straganach dynie i przygotujmy coś wyjątkowego. Mamy wiele sprawdzonych propozycji - ciekawe zabawy i makijaże
Author
Publisher Name
123 Mądrzy Rodzice
Publisher Logo

Post Author: Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *