choroby w ciąży

5 najbardziej niebezpiecznych chorób w ciąży

Ciąża to stan błogosławiony. Dla matek jest to okres 9 miesięcy, w których oczekują dziecka noszonego we własnym ciele. Istotne jest, aby dla dobra własnego jak i nienarodzonego potomstwa dbać o siebie. Odpowiednia dieta, czas na relaks, odrzucenie wszelkich używek. Wszystko to może sprawić, że ciąża przebiegnie pomyślnie.

Nie na wszystko ma się jednak wpływ. Co jednak, jeżeli występuję zagrożenie dla dziecka, na które nie mamy wpływu? Oto lista najniebezpieczniejszych z nich:Grypa. Wydawać by się mogło, że zwykłość tej choroby nie stanowi zagrożenia dla płodu. Jest jednak inaczej. Niewyleczona grypa dla każdego człowieka stanowi śmiertelne zagrożenie. Jak rozpoznać ją więc u kobiet w ciąży? Objawia się tak jak u innych osób. Bóle mięśniowe, dreszcze, gorączka. Aby zapobiec chorobie zaszczep się przeciwko grypy. Wiele bowiem leków posiada skład, który jest szkodliwy dla prawidłowego rozwoju dziecka. Nie narażaj więc siebie i dziecka na zagrożenie. Myj ręce po powrocie do domu, unikaj zakażonych ludzi. Stosuj leki, których skład nie stanowi niebezpieczeństwa dla maleństwa. Wypróbuj również domowe sposoby. Pij mleko z czosnkiem takie jak robiła Twoja babcia. Stare sprawdzone sposoby są lepszym rozwiązaniem niż stosowanie chemii zawartej w lekach. Nie wszystko jednak można wyleczyć domowym sposobem. Działaj mądrze. Nie przeziębiaj się, dbaj o siebie!

Listerioza. Objawia się podobnie jak zwykłe przeziębienie jednak jest o wiele bardziej niebezpieczna w skutkach. Nieleczona może być przyczyną uszkodzenia płodu a nawet poronienia. Aby jej zapobiec unikaj wszelkich pokarmów, które mogą zawierać bakterie. Nie jedz sushi, surowych jak i wędzonych ryb. Staraj się gotować je lub piec. Nigdy nie wiesz co się z nimi działo przed trafieniem do Twojej lodówki. Pod wpływem gorąca wszystkie złe czynniki wyparują z jedzenia. Myj warzywa zawsze przed spożyciem. Często spryskiwane w celu utrzymania jak najdłuższej daty ważności nie są zdrowe. Umyj je, aby nie jeść nawozu. Zważaj na to, co jesz. Pamiętaj, że karmisz nie tylko siebie ale i dziecko i to od Ciebie należy jakiego rodzaju witaminy dostarczasz swojemu maleństwu.

Toksoplazmoza. Choroba szczególnie niebezpieczna, nie tylko w ciąży. Zagrożenie dla właścicieli kotów. Nie należy dotykać kocich odchodów, gdyż to właśnie w nich znajduje się bakteria odpowiadająca za rozwój choroby. Przeciw ciało, które dostanie się do naszego organizmy wybiera sobie organ, w którym spocznie. O tym, że jest się chorym można nie wiedzieć latami. Jednak gdy choroba się uaktywni życie człowieka staje się zagrożone. Przebiega bezobjawowo, nie ma gorączki, dreszczy. Wszystko zależy od tego, jaki obszar organizmu zaatakuje. Dla przykładu, jeżeli zaatakuje oko, to osoba chora będzie widziała plamki, które będą przeszkadzały mu w normalnym funkcjonowaniu. Dbaj więc o higienę bo choroba jest nie tylko niebezpieczna dla Ciebie. Może zagrażać życiu dziecka. Może spowodować poważne uszkodzenia mózgu, wodogłowia a nawet poronienia. Warto zrobić badania na obecność przeciw ciał.

Kolejną z chorób jest Borelioza. Unikaj więc wycieczek do lasu. Zostaw zbieranie grzybów komuś innemu. Ukąszenie kleszcza może mieć tragiczne skutki. Objawami są bóle głowy, dreszcze, gorączka. Może dojść również do infekcji stawów, przyśpieszenia pracy serca, zapalenia skóry. Towarzyszy temu zmęczenie, które często jest bagatelizowane, gdyż może być brane jako typowy objaw ciąży. Należy więc obserwować swój organizm. Borelioza może spowodować wady płody, znacznie przyśpieszyć przyjścia dziecka na świat oraz utrudniać poród. Może też sprawić, że dziecko urodzi się z trwałą wadą przebarwień zębów.

Ostatnią z chorób jest Anemia. Bardzo popularna dla ciężarnych kobiet. Zmęczenie, stres, brak siły do życia. Niedobór żelaza w ciąży jest zjawiskiem częstym. Aby temu zapobiec należy spożywać pokarmy bogate w te składniki. Warzywa zielone, wołowina. Unikać za to picia kawy i zielonej herbaty, która w ilościach większych wypłukuje minerały z organizmu. Odpowiednia dieta połączona z aktywnością szybko pokona anemie.

Nie stresuj się. Istnieje wiele chorób, które czyhają na życie człowieka. Ciąża to nie choroba. Nie jest powiedziane, że każda z nich może przytrafić się właśnie Tobie. Bardzo ważnym czynnikiem jest więc nastawienie psychiczne. I chociaż na rynku jest wiele pozycji coachingowych to jednak w przypadku oczekiwaniu na narodziny własnego dziecka to właśnie komfort psychiczny jest ważny. Celebruj ciąże, dbaj o siebie i się badaj. Bądź dobrej myśli, to pomaga. Pamiętaj, że dziecko współodczuwa. Wie, kiedy jesteś szczęśliwa, kiedy się boisz, gdy Ci smutno. Uchroń je nie tylko przed niebezpiecznymi chorobami, ale spraw aby mu było z Tobą dobrze. Niech wie, że na zewnątrz brzucha też może być przyjemnie.

Summary
5 najbardziej niebezpiecznych chorób w ciąży
Article Name
5 najbardziej niebezpiecznych chorób w ciąży
Description
Poznaj kilka najbardziej niebezpiecznych chorób dla okresu ciąży.
Author
Publisher Name
123 Mądrzy Rodzice
Publisher Logo

Post Author: Kamila

3 thoughts on “5 najbardziej niebezpiecznych chorób w ciąży

  Brzuszkowamama

  (07-06-2017 - 14:52)

  Mnie się przytrafiła grypa i ciężko było się wyleczyć naturalnymi środkami

  Aleksandra Nowak

  (07-06-2017 - 14:54)

  warto przeczytać i być świadomym, ale też nie warto się bać nie wszystko w ciąży musi się przytrafić. Pozytywne nastawienie w ciąży to podstawa

  Madra Mama

  (07-06-2017 - 14:55)

  a szczepiłyście się na grypę w ciąży ? może warto, sama nie wiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *