co kupić pod choinkę

Co kupić dziecku na święta pod choinkę?

Prezenty to dla dzieci kwintesencja Świąt. Jednak dla rodziców już niekoniecznie. Co roku powraca tutaj bowiem trudne pytanie: Co kupić dziecku pod choinkę? W wyborze nie pomagają nam ani sklepy z zabawkami, oferujące niezliczone ilości przedmiotów, ani też upływający coraz prędzej czas. Aby oszczędzić sobie nerwowych poszukiwań na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, warto już wcześniej rozejrzeć się za odpowiednimi prezentami. Dziś podpowiadamy, co kupić dziecku na Święta, by upominek cieszył i jednocześnie edukował. Oto najpopularniejsze prezenty, mądre pomysły pod choinkę, które z pewnością sprawią wszystkim mnóstwo radości.
Co kupić dziecku pod choinkę – pomysły dla dzieci do lat 3

Zaczniemy od maluszków. Jaki prezent na Święta będzie idealny na przykład dla rocznego dziecka? Otóż prezenty dla dzieci w wieku od 0 do lat 3 są o tyle trudniejsze w wyborze, że maluchy rzadko kiedy dają nam bezpośrednio znać o tym, co chciałyby dostać. Możemy oczywiście sugerować się gustem dzieci, który w wieku 3 lat jest przecież całkiem nieźle ukształtowany, jednak co z młodszymi maluchami i ich preferencjami? Tutaj możemy jeszcze wesprzeć się w wyborze zabawkami, którymi nawet najmniejszy smyk najchętniej się bawi, jednak ostateczny wybór zabawki lub innego przedmiotu jest zawsze i tak naszą decyzją.

Nim zabierzemy się za poszukiwania prezentu pod choinkę, pamiętajmy o tym, aby:

  • Zawsze sprawdzać podany na opakowaniu wiek dziecka, dla jakiego przeznaczona jest zabawka. Wiele zabawek dedykowanych jest dzieciom, które ukończyły już 3 rok życia. Konieczne jest więc sprawdzenie, czy nasz ewentualny wybór będzie dla maluszka po prostu bezpieczny.

  • Upewnić się, że zabawka posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Na opakowaniu lub na samej zabawce powinien znajdować się znaczek CE, który informuje nas, że przedmiot spełnia europejskie normy bezpieczeństwa.

  • Wybierać zabawki, które bawią, ale i uczą. Dzieci we wczesnych okresach życia rozwijają się niezwykle intensywnie, dlatego warto rozwój ten dodatkowo wspierać poprzez zabawki edukacyjne.

Pomysły na świąteczne prezenty dla małych dzieci, które okażą się dobrym rozwiązaniem to z pewnością:

Jeździki i pchacze

Idealne rozwiązanie dla wszystkich dzieci mających roczek! Jeździki , np. rowerki lub samochodziki, pozwolą maluchom cieszyć się świetną zabawą, a przy okazji wpłyną pozytywnie na umiejętności dziecka w zakresie samodzielnego poruszania się i koordynacji ruchowej. Pchacze, np. pieski, żółwiki czy też wózki, pozwolą z kolei oswoić dziecko z nauką chodzenia.

Tipi i namioty

Dzieci uwielbiają kryjówki! Zatem tradycyjne namioty, jak i oryginalne tipi z kolorowych materiałów sprawdzą się tutaj idealnie. Taki prezent cieszył będzie nie tylko przez najbliższy rok, ale i przez wiele kolejnych lat. Warto tutaj wspomnieć, że namiot będzie znakomitym wyborem dla dzieci, które mają rodzeństwo. Wtedy to on stanie się centrum dziecięcych zabaw, ucząc dzieci współpracy i rozwijając ich kreatywność.

Prezenty na święta – pomysły dla dzieci w wieku 3-6 lat

Powyżej 3 roku życia dziecka wybór zabawek i innych prezentów staje się tak duży, że trudno wybrać cokolwiek. Tym jednak, co cieszy się w ostatnim czasie niezwykłą i niezmienną popularnością, są różnego rodzaju gry planszowe. To idealne rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny. Gry planszowe angażują bowiem w zabawę zarówno dzieci, jak i rodziców. Odpowiednio wybrane, pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka, uczą logicznego myślenia, dają okazję do nauki zdrowej rywalizacji. To także znakomity sposób na wspólne, rodzinne spędzanie czasu.

Kolejny prezent, który z pewnością wzbudzi radość dzieci i przyniesie całą masę dobrej zabawy, to puzzle. Obecnie do wyboru mamy np. edukacyjne puzzle magnetyczne w formie mapy świata lub farmy. Zabawa polega na układaniu puzzli na tablicy magnetycznej w taki sposób, by powstawała ciekawa historia lub mapa wraz z dopasowanymi do poszczególnych kontynentów zwierzakami.

Prezenty pod choinkę dla starszaków

Dziecko w wieku powyżej 6 lat możemy już zapytać wprost, co chciałoby dostać od Świętego Mikołaja. W przypadku nastolatków to szczególnie zalecane rozwiązanie. Na pewno jest coś, o czym nasza pociecha marzy od dawna. W wieku 6+ doskonale sprawdza się zabawa w przygotowywanie listów do św. Mikołaja, w których dzieci zapisują swoje prośby. Dla naszych pociech to świetna zabawa, dla nas z kolei duże ułatwienie.

Pamiętajmy, że dzieci w wieku szkolnym często o wiele lepiej od nas odnajdują się wśród dziecięcych trendów. Może okazać się, że nasza córka lub syn nie będzie już chciała czy chciał zabawki, lecz konkretną, praktyczną rzecz, np. nowe ubranie lub tablet. Prezenty pod choinkę są doskonałą okazją do spełnienia marzeń i próśb, które dzieci kierowały w naszą stronę już od dawna. Czasem nie musimy wcale wspinać się na wyżyny pomysłowości czy wydawać dużej sumy pieniędzy, by sprawić dziecku niesamowitą radość.

Summary
Co kupić dziecku na święta pod choinkę?
Article Name
Co kupić dziecku na święta pod choinkę?
Description
Co kupić dziecko na Święta pod choinkę? Jak znaleźć mądre, edukacyjne prezenty świąteczne, które sprawią dzieciom prawdziwą radość? Podpowiadamy, co wybrać, na co zwracać uwagę w wyborze i jakie najpopularniejsze prezenty świąteczne warte są naszej uwagi.
Author
Publisher Name
123madrzyrodzice
Publisher Logo

Post Author: Kamila Wojcik

1 thoughts on “Co kupić dziecku na święta pod choinkę?

    tomcio

    (06-03-2018 - 11:09)

    U nas zawsze się sprawdzają klocki lego. Dzieci zawsze szczęsliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *