pomysły na majówkę

Długi weekend z dzieckiem, czyli wyjazd na majówkę z dziećmi.

Przed nami bardzo długi weekend majowy! Kto dobrze rozplanował sobie urlop, ten niedługo może cieszyć się wolnym w wymiarze dziewięciu dni. Tego czasu szkoda zmarnować, siedząc w czterech ścianach! Ciepła, wiosenna aura z pewnością zachęci do tego, by ruszyć się z domu. Rodzice zapewne już od dłuższego czasu zastanawiają się, gdzie wybrać się na weekend z dzieckiem, aby było wesoło i ciekawie. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się, gdzie spędzić majówkę, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje, a czeka was wspaniała majówka z dziećmi!
Pomysł na podróże bliższe

Wbrew pozorom wcale nie musimy wydawać majątku, by ten majowy weekend na długo zapadł w pamięci wszystkich domowników. Dzieci z pewnością będą zachwycone, gdy obdarujecie je w końcu swoim czasem. Wyłączcie więc telefon, zapomnijcie o laptopie… i ruszajcie w drogę! Jeśli nie dysponujecie czasem, możliwościami i finansami, by wybrać się na dłuższy wypoczynek, możecie zaplanować jednodniowe wycieczki po najbliższej okolicy. Weekend majowy nie musi być przecież kosztowny. Może macie pod nosem park wodny, muzeum bajek, papugarnię czy park trampolin? Dzieci będą zachwycone! Uwzględnijcie przy tym zainteresowania Waszych milusińskich. Majówka to też dobry czas, by w końcu wybrać się do pobliskiej zagrody edukacyjnej, gdzie przyjrzycie się z bliska kozie, zbierzecie wiejskie jajka czy poznacie tajniki garncarstwa albo serowarstwa. Z mojego doświadczenia wiem, że dzieciaki – zarówno te młodsze, jak i starsze – są żywo zainteresowane tego typu atrakcjami i trudno będzie je skłonić do powrotu do domu. Przejrzyjcie listę zagród edukacyjnych, bo może właśnie to będzie idealnym miejscem, gdzie udacie się z dziećmi na weekend.

Pomysł na podróże dalsze

Na mapie Polski istnieje kilkadziesiąt punktów, które jako rodzice z dziećmi, koniecznie musicie zobaczyć! My podsuwamy Wam dziś zaledwie kilka pomysłów na majówkę z dziećmi, zachęcając jednocześnie do aktywnego odkrywania nawet najdalszych zakątków Polski!

Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi

semofor
Znajdujące się w Łodzi Muzeum Animacji to przystanek, który w ten weekend majowy przypadnie do gustu zarówno naszym milusińskim, jak i nam, rodzicom. W tym miejscu znajduje się coś, co bez wątpienia połączy pokolenia – muzeum upamiętniające słynne studio filmowe. Dlatego też na wycieczkę do Se-ma-fora warto zabrać także dziadków! W Muzeum odbywają się seanse kultowych dobranocek takich jak chociażby Miś Uszatek, Przygody Kota Filemona czy Mały Pingwin Pik-Pok przeniosą dorosłych pamięcią w czasy ich dzieciństwa, czarując przy okazji najmłodszych. W Se-ma-forze obejrzymy także z bliska lalki i scenografie, które powstały na potrzeby tego studia filmowego, a także zgłębimy tajniki produkcji poklatkowego filmu animowanego, który – w co ciężko uwierzyć w dzisiejszych czasach – nadal w bardzo ograniczonym stopniu korzysta z możliwości stwarzanych przez komputery, bazując głównie na zdolnościach artystycznych rysowników. Warto przy tym dodać, że jednym z celów przyświecających twórcom Muzeum jest pobudzanie kreatywności i twórczości dzieci, stąd też w Se-ma-forze roi się od rozmaitych warsztatów plastycznych, w trakcie których dzieci nauczą się tworzyć krótkie animowane historie. Taki majowy weekend dzieci zapamiętają na długo!

Afrykarium we Wrocławiu

afrykarium wrocław
To jedyne takie miejsce w naszym kraju. Na Afrykarium składa się kompleks 21 basenów i akwariów, które łącznie mieszczą 15 000 000 litrów wody. W wodnych toniach zamieszkuje około 250 gatunków ryb, ale nie tylko – zobaczycie tutaj na własne oczy ponad 200 gatunków zwierząt zamieszkujących wody Afryki – są to m.in. pingwiny, krokodyle, płaszczki, rekiny, a nawet hipopotamy. Nie mogło tutaj zabraknąć również rafy koralowej. Z kolei niezapomniane wrażenia gwarantuje podwodny tunel, który rozciąga się pod jednym z akwariów. Jeśli zastanawialiście się, gdzie pojechać z dziećmi na weekend to właśnie macie na to fantastyczny pomysł!

Farma Iluzji w Mościskach


Gdzie na majówkę na Mazowszu? Farma Iluzji położona jest gdzieś w połowie drogi między Warszawą a Lublinem to miejsce, które dowodzi, że nie zawsze warto wierzyć własnym oczom. Znajduje się tutaj wiele miejsc, które sprawiają, że stracicie zaufanie do tego, co właśnie widzicie. Czeka na Was Latająca Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Zakręcony Domek, Tunel Zapomnienia czy wreszcie Muzeum Iluzji, a w nim sporo interaktywnych wystaw. Jakby tego było mało, na terenie Farmy znajdują się przedmioty codziennego użytku wykonane w o wiele większej skali niż w rzeczywistości. Spróbujcie zagrać w szachy, które wymagają od Was nie lada siły, zbudujcie z klocków prawdziwy dom, a po wszystkim odpocznijcie na ogromnych krzesłach. Oprócz tych magicznych miejsc Farma Iluzja to także kilka hektarów porośniętych trawą zachęcających do piknikowania, z miejscami wyznaczonymi na grilla, niezliczona ilość placów zabaw i boisk sportowych, a także plaża, ścianka wspinaczkowa i zagroda ze zwierzętami. To pomysł na weekend majowy, od którego wszystkiego może się Wam nieźle pomieszać w głowach!

Świat Labiryntów w Blizinach

Majówka z dziećmi w województwie pomorskim? To zdecydowanie muszą być Bliziny nieopodal Gdańska! Na wstępie ostrzegamy, bo od zakręconych ścieżek labiryntów może rozboleć Was głowa. Jednak w końcu kto jak kto, ale dzieciaki uwielbiają tego typu atrakcje! Do przejścia jest cała masa labiryntów, które są wykonane m.in. ze słomy, lin, drewna czy opon. Na dociekliwych czekają labirynty matematyczne, a dla wytrwałych zbudowano drewniany labirynt o powierzchni 1300 metrów kwadratowych, liczący ponad 1,3 km ścieżek! Co roku goście mogą również przedrzeć się przez największą atrakcję kompleksu w Blizinach, czyli labirynt w kukurydzianym polu – zajmuje on przeszło 3 hektary, a jego ścieżki mają łączną długość 4 km. Chyba nie trzeba więcej namawiać na to, gdzie pojechać z dziećmi na weekend na Pomorzu?

Śniadanie na trawie


Nawet jeśli nie macie w planach żadnego bliższego czy dalszego wyjazdu, nie oznacza to, że musicie długi weekend majowy spędzić w czterech ścianach. Warto zabrać maluchy na całodniowy piknik – najlepiej rowerem. Na dzień czy dwa przed wyprawą przygotujcie zdrowe przekąski – do pomocy możecie zaangażować z powodzeniem dzieci – z pewnością będą miały przy tym nie lada satysfakcję. Ograniczcie do minimum zdobycze techniki, jakie ze sobą zabieracie – w końcu nie jedziecie na piknik, by wpatrywać się w ekran smartfona! Za to aparat fotograficzny to pozycja obowiązkowa, by uwiecznić mile spędzone chwile. Nie zapominajcie też, że taki wypad na łono natury stwarza ogromne możliwości zabawy w rodzinnym gronie. Na łące możecie w końcu zagrać w piłkę lub lotki, wyplatać wianki, wcielić się w rolę zielonych detektywów, możecie też bawić się w kalambury lub podchody albo stworzyć zielone memory, wykorzystując do tego zebrane liście i kwiaty, a także papier i klej. Niech majówka z dziećmi będzie na sportowo i aktywnie!

Summary
Długi weekend z dzieckiem, czyli wyjazd na majówkę z dziećmi.
Article Name
Długi weekend z dzieckiem, czyli wyjazd na majówkę z dziećmi.
Description
Interesujące i niezawodne pomysły na majowy wypoczynek z rodziną. Zarówno na weekendowy wypad jak i spędzenie tego czasu w mieście
Author
Publisher Name
123 Mądrzy Rodzice
Publisher Logo

Post Author: Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *