prezenty na komunię

Prezent na komunię świętą – najlepsze pomysły

Pierwsza Komunia Święta powinna być dla każdego wierzącego dziecka niezwykle ważnym przeżyciem duchowym. Jednak we współczesnym, przepełnionym konsumpcjonizmem świecie aspekt religijny wymieszał się z aspektem materialnym. Na skutek tego wśród list najpopularniejszych podarunków niepodzielnie królują laptopy, odtwarzacze mp3, smartfony, skutery czy tablety.
Jeżeli zależy nam na duchowym wymiarze Pierwszej Komunii Świętej, powinniśmy mieć świadomość, że wyżej wymienione prezenty wskazane są z okazji urodzin lub innych świeckich uroczystości. Zatem co podarować dziecku z okazji oficjalnego włączenia go do kościelnej wspólnoty tak, by pogodzić oczekiwania malucha z rozsądkiem? Przedstawiamy poniżej listę sześciu wartościowych prezentów, które zapadną w pamięci dziecka na długie lata.

 • Pismo Święte

To prezent najprostszy, aczkolwiek bardzo istotny. Posiadanie własnego egzemplarza Biblii pozwoli dziecku na dokładne zapoznanie się z jej treścią w dogodnym dla niego momenci – dziecko będzie mogło zabrać go nawet na wycieczkę. Nie zapomnijmy też o umieszczeniu w Biblii własnoręcznej, płynącej od serca dedykacji – przywoła ona z pewnością na myśl ciepłe wspomnienia.

 • Medalik

Podarunek prosty, aczkolwiek doskonale oddający duchowy charakter uroczystości. Przyjęcie sakramentu Komunii Świętej przez dziecko jest świetną okazją, by podarować mu subtelną zawieszkę z podobizną Matki Boskiej lub Jezusa, która na co dzień przypominać będzie młodemu człowiekowi o wyznawanej wierze. Dodatkowo medalikowi możemy nadać bardziej osobistego charakteru, grawerując na nim krótką dedykację.

 • Encyklopedie i albumy

Są to mądre, wartościowe podarunki, które jednocześnie zawierają walor edukacyjny. Wybierając książkę dla dziecka, warto kierować się jego zainteresowaniami. Dla małego majsterkowicza wybierzmy lekturę zawierającą wskazówki przydatne podczas pracy w warsztacie, wielbicielkę koni obdarujmy albumem o tych szlachetnych zwierzętach, a miłośnika gotowania uraczmy książką, którą wykorzysta w kuchennym zaciszu. Wówczas jest duża szansa, że lektura stanie się nieodłączną towarzyszką dziecka na długie lata, dzięki której będzie ono szukało inspiracji i rozwijało swoją pasję.

 • Rodzinna wycieczka

Wyjazd w gronie najbliższych to o wiele lepszy pomysł na prezent niż kolejna elektroniczna zabawka, która prędzej czy później popsuje się lub zostanie zastąpiona przez nowszy model. Świetnym pomysłem, by nie zatracić duchowego charakteru wyprawy, a przy okazji zacieśnić rodzinne więzy jest podróż do sanktuarium lub rodzinna pielgrzymka. W ten sposób dziecko nie tylko doświadczy na własnej skórze czym jest katolicka pobożność, ale również będzie mogło spędzić czas z rodzicami. Możemy wybrać się do jednego z wielu miejsc w Polsce – chociażby do Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej lub wyruszyć w podróż po Europie. Coraz więcej biur podróży organizuje bowiem wycieczki po zagranicznych sanktuariach oraz miastach ważnych dla każdego katolika. Za niewygórowaną cenę możemy wybrać się w podróż do Rzymu bądź Ziemi Świętej. Z pewnością taka wyprawa pozwoli przeżyć dziecku uroczystość  Pierwszej Komunii Świętej tak, jak należy.

 • Sesja zdjęciowa

Zorganizowana przez profesjonalnego fotografa sesja zdjęciowa z okazji Pierwszej Komunii Świętej będzie z pewnością pamiątką na długie lata. Zdjęcia te   będą różniły się w każdym calu od amatorskich ujęć robionych przez wujka w tłumie przed kościołem. Dodatkowo mogą one posłużyć również podczas przygotowywania pamiątkowego fotoalbumu upamiętniającego tę uroczystość.

 • Pieniądze

To jeden z najpopularniejszych, choć mało eleganckich prezentów. Decydujemy się na niego z reguły wówczas, gdy nie mamy czasu albo pomysłu na podarunek. Jeżeli już zdecydujemy się obdarzyć dziecko gotówką, musimy mieć świadomość, że ośmiolatek nie ma jeszcze wystarczającego poczucia odpowiedzialności za sprawy finansowe i podarowaną kwotę może szybko utracić. Wówczas zamiast wręczać dziecku kopertę z gotówką warto rozważyć podarowanie mu jednego z prezentów finansowych takich jak obligacje skarbowe czy założenie konta oszczędnościowego. Dzięki nim nauczymy dziecko oszczędzania, planowania i inwestowania, czyli umiejętności, które z pewnością zostaną docenione przez naszą pociechę już w jej dorosłym życiu.

4 thoughts on “Prezent na komunię świętą – najlepsze pomysły

  Ola Musiał

  (19-05-2017 - 10:34)

  ja tam nie widze nic złego w kupieniu rowera czy tableta

  Aga StOlat

  (19-05-2017 - 10:35)

  My zdecydowaliśmy się dać pieniążki, mama chrześniaczki otworzyła lokatę i tak dziecko jak podrośnie zadecyduje samo. Dawanie bogatych prezentów jest jakąś formą tradycji u nas w rodzinie.

  Dominika F.

  (19-05-2017 - 10:37)

  Najważniejsza jest przecież sama ceremonia, piękne jest pomagać dziecku przeżyć ten dzień duchowo

  Anulka

  (19-05-2017 - 10:38)

  ja kupiłam złoty łańcuszek, bratanica się bardzo ucieszyła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *